Od 24. januára do 1. februára 2015 sa na Štrbskom Plese a v Osrblí začala 27. Svetová zimná univerziáda. Univerziáda je vysokoškolské medzinárodné športové podujatie. Hlavným organizátorom hier je Medzinárodná federácia vysokoškolského športu (International University Sports Federation - FISU). Názov je kombináciou slov „Univerzita" a „Olympiáda".

Hostiteľskou krajinou v roku 2015 je Španielsko - Granada a Slovensko - Štrbské Pleso a Osrblie. Predpokladaná účasť športovcov na Štrbskom Plese a Osrblí je 470 pretekárov z 32 krajín. Spolu sa na Univerziáde predstaví cca 800 pretekárov, trénerov, servisných pracovníkov a ďalších členov oficiálnych výprav. Každý deň sa po skončení disciplín na Štrbskom Plese a v Osrblí uskutočňujú medailové ceremoniály, na ktorých sa odovzdajú medaile víťazom v jednotlivých disciplínach a ako darček k medaile dostávajú aj nádherný ručne vyrábaný darček v podobe plakety s logom a maskotom Univerziády.
Predajná galéria Art Diela nezaháľa ani v novom roku a už sa teší z ďalšej vydarenej akcie. Organizačný tím Univerziády 2015 nás oslovil a objednal si u nás keramické plakety, ktoré sa odovzdávali ako darček pri medailovom ceremoniály. V spolupráci s ZPMP vo Vranove nad Topľou - Stredisko Chránená dielňa DÚHA sme dopravili 60kusov plakiet do Osrblia a 110kusov na Štrbské Pleso.
S potešením konštatujeme, že plakety sa vydarili k našej spokojnosti ale aj k spokojnosti objednávateľa. A tak slovenská poctivá ručná práca , ktorá je zárukou výnimočnej kvality poputuje do celého sveta.

 

finálny výrobok plakety v rukách športovcov plakety sušenie plakiet výroba plakiet z predu zabalený zabalený zo zadu so znakom SR

©ARTdiela - o.z.