Okrem pána Frederika Olšáka bola na prezentácii našim hosťom aj úžasná výtvarníčka pani Martina Chmurovičová, ktorá predviedla záujemcom svoju úžasnú techniku pri maľovaní jedinečných a originálnych dáždnikov-prezentácia dáždnikov.

Martina Chmurovičová dáva dáždnikom iný rozmer. Vysvetlila, že v jej tvorbe dominujú dáždniky preto, aby tým, ktorí majú o jej krásne dáždniky záujem pozdvihla náladu v upršanom a pochmúrnom počasí. Dáždnik je praktická vec, ale ak ide o maľovaný dáždnik už je vnímaný ako umelecké dielo. Svoje diela vyrába s láskou a zmyslom pre detail. Každý jeden kus je originálnym a výnimočným dielom."

Okrem vymýšľania motívov, či naopak splnenia predstáv zákazníka, kladie veľký dôraz na farby. „Záujemcom radím vybrať si farby podľa dátumu narodenia. Podľa neho viem určiť, aká farba je pre danú osobu ideálna a či ju vystihuje. Moja obľúbená je zelená, ale momentálne ´nosím´ oranžovú. Dodáva mi energiu, dobre sa v nej cítim a je to farba stability,“ ozrejmuje Martina. Dáždniky sú maľované farbami na textil a tepelne upravené, aby sa farba nezmyla. Doplnené môžu byť kamienkami či trblietavým práškom a každý jeden kus je originál. Dáždniky posiela do zahraničia, predáva na handmade trhoch, cez internet, a objavili sa aj na niekoľkých charitatívnych módnych výstavách či prehliadkach.

Mnoho dám, ale aj pánov obdivne komentovali prácu tejto skvelej umelkyne a potvrdili, že jednoznačne budú odporúčať ako jedinečný darček svojim známym a priateľom. V maľovaní je umenie a rôzne druhy kultúr z celého sveta. Kombinácia fantázie umenia a pestrosti farieb na kvalitnom dáždniku poteší, spestri a rozosmeje nielen v nečase keď prši, ale aj v nepríjemných horúčavách. Dáždniky sú v kvalitnom prevedení a rôznej veľkosti.

Sme radi, že prezentácia splnila očakávania nielen umelkyne Martiny Chmurovičovej, naše, ale hlavne očakávania našich zákazníkov. (foto- 49,50,51, archív Art Diela)

výtvarníčka - autorka ručne maľovaných dáždnikov veľký záujem zákazníkov záujem aj o dáždniky

©ARTdiela - o.z.