Prezentácia tvorby – Mandaly –

Ako pôsobí mandala na človeka? Je dobrá alebo zlá? Naozaj to funguje? Vie mandala aj liečiť? Načo slúži osobná mandala?

Tieto a podobné otázky nám kládli naši zákazníci, keď obdivovali Ochranného anjela vystaveného v našej predajni. Aby sme zodpovedali na tieto a ďalšie zvedavé otázky ohľadom mandál, zorganizovali sme počas jedného novembrového víkendu s vynikajúcim tvorcom týchto úžasných mandál prezentáciu priamo v priestoroch predajnej galérie Art Diela. 29.11. a 30.11.2014 sa v popoludňajších hodinách v predajnej galérii Artdiela konala krásna prezentácia maľovania osobných, rodinných, partnerských a anjelských mandál . Mandaly sú harmonizujúce obrázky, ktoré dokážu dodávať dobrú náladu, radosť, uvoľnenie a môžu mať aj liečivé účinky. Práca s nimi spočíva v tvorivosti, ktorá otvára cestu medzi vnútorným svetom človeka a jeho okolím. Vďaka tomu môže kreslenie mandál prinášať aj pozitívne zmeny v živote. Ako nám sám autor uviedol Osobná mandala maľovaná podľa dátumu narodenia je najčastejšie objednávanou mandalou. Dá sa vypočítať základné energetické spektrum, ktoré človek získal do vienka pri svojom narodení. Tieto energie ho sprevádzajú celý život a majú aj svoje farebné a tvarové vyjadrenie. V mandale sa tak nachádzajú výtvarne vyjadrené osobné energie človeka. Harmonizačný účinok mandaly spočíva vo vzájomnom prepojení týchto energií.

Ľudia so záujmom sledovali umelca pri práci, zastavovali sa pri jeho mandalách a zaujímali sa o techniku aj význam jednotlivých mandál. Veľmi nás potešil záujem o jeho tvorbu, ktorá sa na prvý pohľad javila ako jemná čipka. Zaujímali sa najmä o liečivé mandaly, pri ktorých sa riadi lunárnym kalendárom. Osobné mandaly vypočíta podľa dátumu narodenia a zohľadňuje elementy ako je voda, oheň, zem a drevo.

„Ak nemá človek tieto elementy v poriadku, dá sa to zharmonizovať mandalou. Mandalu prosperity zase zdôrazňujú farby ako je hnedá a červená a symboly mincí,“ vysvetlil autor všetkým, ktorý sa o to podrobnejšie zaujímali. Jeho základnými pomôckami sú technické pero a špeciálne farby, prípadne hodváb či kartón. Ľudia , ho inšpirujú a práve preto chce svojou tvorbou rozdávať pozitívnu energiu ďalej.

Jedným so silných momentov večera bol moment, keď do predajnej galérie Art Diela vošla pani, ktorá pred sebou tlačila na invalidnom vozíku dcéru. Veľmi sa zaujímali o tvorbu mandál a dlho sa s autorom rozprávali. V tom sa autor mandál postavil, vzal do rúk jedného zo svojich úžasných anjelov a daroval ho dievčine na vozíku. Veľmi sme ocenili toto krásne gesto, pretože vieme ako dlho trvá výroba takéhoto skvostného diela a aj preto, že má svoju umeleckú hodnotu. Prezentácia tvorby mandál dopadla nad naše očakávania, čomu sa veľmi tešíme. (foto- 41-48 , foto archív Art Diela)

Frederik Olšák - 42 otázky pre autora - 43 privítali sme aj skvelé výtvarníčky- 44 rozhovory-45 s klientmi -46 veľký záujem-47 výtvarníčky-48

©ARTdiela - o.z.